2014 Sonbaharının Albümü: Yorktown Heights


3C334EAA603FA955DA3BB52C61414CFD2014257173331719.jpg (1280×720)

 

Yıllarca Feeder‘ı loopta dinledim, frontman Grant Nicholas albüm çıkarmış da dinlemez miyim* 11 Ağustost çıkan Yorktown Heights bu sonbaharda kaçırmamanız gereken bir albüm olmuş.

large.jpg (300×300)Feeder‘ın dağıldığının farkında değildim ne yalan söyleyeyim. Geçen sene ara vermeye karar vermişler, bu sene başında da Nicholas solo çalışmasını duyurmuş, Youtube‘da dolanırken rast gelmesem albümü görmem biraz zordu açıkçası. Ama iyi ki görmüşüm. Feeder kadar iyi, ama daha kişisel, daha yumuşak tınılı bir çalışma olmuş. Tabii 46 yaşındaki Nicholas için daha içe dönük, dinlemesi daha kolay şarkılar üretmesinden daha doğal bir şey yok. Çok da güzel olmuş, akustiği bol, sözleri Feeder‘la yaşlanan dinleyicilere yabancı kalmayacak, aynı zamanda dans ettirmeyi de başarabiliyor. Albüm kapağındaki resimleri de 9 yaşındaki kızı çizmiş, sanırım bu bile albümün ne kadar kişisel olduğunu gösteriyor.

Robots ve Vampires en çok beğendiğim parçalar. Robots biraz daha Feeder döneminden kalma gibi duruyor ve “we never listen now” diyerek beni benden alıyor. Haklısın Grant, sonuna kadar arkandayım. Hitori ve  Hope da ikincil favorilerim arasında. Geri kalanını da yavaş yavaş  sindiriyorum, sonbahar uzun sürüyor malum.

Konuyu kapatırken, Grant’e seslenmek istiyorum: Saçlarını ve sakallarını kesmeni tavsiye ederim, yakışmamış.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s