Drive: Arkadaki araçtan kurtul!


Ryan Gosling bu aralar pek bir gözüme gözüme giriyor. Normalde de severim adamı ama, sarışın olmasına rağmen hep fazla cool duruşu kendisiyle yakınlık kurmamı engellemiştir. Drive’da da aynı cool duruşu sürdürüyor.

Driver, aka RG, üstün şoförlük (şofför, şofför!) performansıyla hem filmlerde dublörlük yapıyor, hem de soygunlara yardımcı oluyor. Tabii bu arkadaş, hep sessiz, hep gece vakti şehir ışıklarına, uzaklara bakan, karizmatik bir genç. Kaldığı apartmanda da pek güzel, zarif, genç bir anne var (Carey Mulligan), çocuğunun babası hapisten çıkmak üzere. İkisi arasında bir yakınlaşma  var, ama hiç öyle ateşli aşk sahneleri beklemeyin. Adam hapisten çıkınca, hapiste buna yardım eden başka adamlar adına soygun yapması gerekiyor; yoksa kadın ve çocuk ölecek. Burada Driver araya girip yardım etmeye çalışıyor. Gerisini izleyin. Filmde bir ara Christina Hendricks’i de görüyoruz, bu aralar o da pek bir hoşuma gitmeye başladı ve hayır Mad Men izlemiyorum.

Carey Mulligan için de şunu söylemek isterim: Pride and Prejudice’teki şuursuz Kathy’den sonra şahsen benim gözümün önünde büyüdü (2 yaş büyükmüş benden ama olsun). Her zaman beğeneceğim ve takdir edeceğim bir bayan kendisi, sizlerin de takip etmesini tavsiye ederim.

Diyalogu az, duygusu bol bir film, müzikler çok güzel. Zaten soundtrack konusunda yeni keşfettiğimiz Cliff Martinez bundan sonra da film izlerken baktığımız etkili önceliklerden biri olacak. Hollywood tipi çılgın kovalamaca sahneleri de yok bence, daha mantıklı, altını çiziyorum, daha mantıklı sahneler var. Belki bu yüzden bu kadar az dikkat çekti, ama genele bakarsanız oldukça sade ve bu sadelik sayesinde iyi bir film. Strongly recommended.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s