Noel Geldi!


1991’de kurulmuş Oasis, 2009’da dağıldılar. 2 senedir nasıl mutluyum bilemezsiniz. Noel sonunda şuursuz kardeşi Liam’ın yanında sinirleri bozuk bir şekilde takılmayacak! Evet, Gallagher kardeşlerin aile huzuru benim için Oasis’ten daha önemli!

Neyse özet geçiyorum: Noel Gallagher, Noel Gallagher’s High Flying Birds diye bir grup kurmuş, diğer elemanları da Russell Pritchard, Lenny Castro, Mike Rowe ve Jeremy Stacy. 17 Ekim’de de aynı isimli bir albüm çıkartmışlar. Açıkçası albümü dinlediğimde “sonunda!” dedim. Noel’in sesini çok severim, özellikle Noel’in söylediği Oasis parçalarından oluşan müzik listem bile vardır. Huzur verici, olgun bir ses, ve albümdeki tüm şarkıları aynı ses söylüyor! Aman yareppi, bundan büyük mutluluk var mıdır? Çok komplike sözler yok, her şey olabildiğince sade. Tam bu sonbaharda dinlemeniz gereken bir albüm, sakın kaçırmayın. Oasis hayranı değilseniz de dinleyin, Brit Rock’ın belki en muhteşem olmasa da oldukça iyi sayılabilecek örneklerinden biri.

Şahsi favorilerim AKA.. Broken Arrow, If I Had a Gun, Everybody’s on the Run. Ama çok ayrımcılık yapmaya gerek de yok, biri diğerinden sadece burun farkıyla önde.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s