Bana da yer açın!


Ev-iş ya da ev-okul iklisinden sıkıldınız mı? Hayatınızda yeni bir atraksiyon, bir meşgale mi arıyorsunuz? Hangi derneğe üye olsam, tahta boyamayı bitirdim, kendimi neyle meşgul edeceğim mi diyorsunuz? Yoksa hangi üniversitenin en iyi sosyal olanakları var, master, doktora kısmına mı geçtiniz? İşte size küçük öneriler:

1. Vidocq Society

VidocqEugène François Vidocq, 1975-1857 yılları arasında yaşamış Fransız bir kriminal uzmanı. Belki görselliğiyle gözümüzü kırpmadan izlediğimiz nadir Fransız filmlerinden olan Vidocq’tan da kendisini hatırlarsınız, hani Gerard Depardieu oynamıştı. Kendisi de eski bir suçlu olan Vidocq, bir zaman sonra hapislerde çürüyeceğine Paris polisine çalışmaya karar verir, hem polis teşkilatına yeni bir düzen getirir, hem de polisliğe yeni bir bakış getirir; kimyasallar, balistik incelemeler vs  kim vurduya giden cinayetleri çözerken Vidocq’a haklı bir şöhret kazandırır. İşte Vidocq Society de bu şöhretin mirasını yaşatmak isteyen profesyonellerden oluşuyor. Amerikalı olan bu gurubun üyeleri sadece FBI’dan değil, bilimadamlarından, psikologlardan, savcılardan hatta periodontistlerden oluşan geniş bir yelpaze var. Her ayın 3. perşembesi toplanan kulübe üye olmak için iyi referanslarınızın olması da gerek, her önlerine geleni almıyorlarmış zira.

Ayrıntılı bilgi: http://www.vidocq.org/index.html 

2. Bilderberg Toplantıları

Üstünde çok konuşulan, devamlı komplo teorilerine kurban giden bu toplantılar kısaca dünyadaki nüfuzlu insanların toplanıp yaptığı “gün”ler. İlk kez 1954 29 Mayıs’ta Hollanda’da Bilderberg Oteli’nde toplanan gurup, her sene toplanıp “ne olacak bu dünyanın hali” konulu görüşmeler yapıyor. Politikacıların, iş adamlarının, gazetecilerin, komutanların katılıp da dünyanın ne olacağını tartışması beraberinde “perde arkasında bizi mi yönetiyorlar lan?” tartışmalarını da getiriyor. Tabii biz masum köylüler olarak muhalefet ediyoruz, ancak gerçeği söyleyelim, böylesi bi toplulukta yer almayı hepimiz isteriz. Dünyayı şekillendirmiyorlarsa zaten bunu gündeme getirecek ilk üye de biz oluruz, malum Türk insanı ekonomiden politikaya, sanattan eğitime, spordan magazine kadar her konunun uzmanı olmuşken bizi kesecek tek şey dünyanın efendisi olmak. Ve bu arada gelsin dolmalar, gitsin börekler. Mustafa Koç’a yanaşmanın tam sırası, kendisi idari komitede yer alıyor bu aralar…

Ayrıntılı bilgi: http://www.bilderbergmeetings.org/index.html

3. Miskatonic Üniversitesi

Bilenler bilir, akademik dünyaya katılmak ve çanta taşıtmak için çok hevesliyim. Miskatonic Üniversitesi, hem öğrenciler, hem de akademisyenler için 1 numaralı eğitim-öğretim yuvası. Sanat, bilim, hukuk, ve tıp alanlarında eğitim veren 300 yıllık geçmişi bulunan üniversite Arkham’da bulunuyor. Genelde sisler arasında kaybolan kampüsün gizemli doğal ortamıyla öğrencilere keyifli bir öğrenim hayatı sunduğu kesin. Açıkçası hep istediğim şeyler de var, mesela kombine sanat-bilim lisansı yapabiliyorsunuz.  Ayrıca kütüphanesinin nadir yayınlar kısmı oldukça zengin, hiç bir yerde bulunmayan Necronomicon’u okumak her öğrenciye ya da akademisyene nasip olmaz.

Ayrıntılı bilgi: http://www.miskatonic-university.org/index.htm

4. Order of the Phoenix -Zümrüdü Anka Yoldaşlığı

Tamam, tamam, gerçek değil bu topluluk. Ama gidişatı Miskatonic Üniversitesi’nin gelişinden anlamalıydınız. Harry Potter dünyasının en havalı topluluğu. Ölüm yiyenler halt etmiş, zira işin içine yemek konusu girince Yoldaşlık ellerine verir. Sirius, Lupin ve Snape bu topluluğun en göze çarpan, en popüler üyeleri olarak bu elemanlara katılma isteği uyandırıyorlar. Dumbledore’un zamanında Voldy’e karşı kurduğu bu topluluk  Harry’nin içine Voldy kaçınca dağılmış, sonra Harry Voldy’e girişmeye niyetlenince (“çık içimden Voldy, çık!”) tekrar kurulmuş. İlk kuruluşundan bu yana çok kayıp vermesine karşı Weasley ailesi arayı çok çocuk yaparak kapatmış tabii. Son merkezi Sirius’un Grimmauld Place’i olan topluluk dedikodu, gruplaşma, heyecanlı etkinlikler, sağlam yiyecekler ve her yaştan sevgili bulma imkanlarıyla hepimizin üyesi olmak isteyeceği bir kulüp.

Şimdi orda olmak vardı, şuraya da akmak lazım dediğiniz başka ortam varsa katkılarınız bekliyoruz gençler!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s