Ne Zaman Gece Çöktü?-UNKLE’dan Tekinsiz Nameler


Tekno değişik bir müzik türü. Sizi çılgınca dans da ettirir, huzur içinde uykuya dalmanızı da sağlar, içinizin sıkışmasını da. UNKLE, son dediğim türde tekno müzik yapan bir grup. Kendilerini Never, Never, Land’den beri severek takip ediyoruz. O zamandan bu zamana 4 parçalık Nights Temper EP tadımlık olarak ortalıktaydı.

Bir süredir son albümleri Where Did the Night Fall’u dinliyorum. Never, Never , Land’i dinlediyseniz, başta bir Back and Forth parçası vardır, elinizdekileri birden kaybedebileceğimizle ilgili kısa bir monologdu. Bütün albümde kayıp giden şeylerin izi hissediliyordu, oldukça damar sayılacak parçalar vardı (Inside mesela, bazen tehlikeli olabiliyor). Where Did the Night Fall da ise gece mekanın birinden kaldırdığınız elemanla eve dönerken ıssız, karanlık ve ıssız sokakların tadı var. Joy Factory buna en güzel örnek, benim de favorim açıkçası. Follow Me Down, Caged Bird ve The Runaway de bu ayarda, dinlediğinizde garip, mayhoş bir duygu bırakıyor. Yine de genel olarak önceki albümlerine göre oldukça aydınlık bir hava var sayılır. Yine de sözlere dikkat, pas geçmemek lazım. UNKLE’ın vokal için bulduğu isimler de her zamanki gibi cuk oturan, bir kez alıştınız mı sizi alıp götüren ve kesinlikle başka yerde dinleyemeyeceğiniz cinsten.

Arada EP hakkında da iki çift laf edeyim: May Day, The Duke Spirit’le ortaklaşa bir yapım, bunu dinledikten sonra Duke Spirit’in kendisini de dinlemek isteyebilirsiniz. Morning Rage de sabahları iyi gidiyor, adı üstünde.

UNKLE amcaları sonuna kadar takipteyiz, dinlemede kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s