Iyyyk! Vampirler!


Bu sayfalarda bazı vampirlere karşı ilgili bir tavır sergilemiş olmamız, bütün bu vampirmania tuzağına düşmüş bir çift civciv olduğumuz kanısını uyandırdıysa sizde, kusura bakmayın, çok yanıldınız! Twilight 10-17 yaş arası bayanları etkisi altına almış olabilir. Ama kendi açımdan söyleyeyim, çok sağlam bir direniş gösterdim (çok çaba gerekmedi de!). İşin en zevkli kısmıysa internetlerde dolaşan acımasız eleştirileri okumak/izlemekti.  Youtube vs.de filmlerin parodilerini izlemekse ayrı bir hobi oldu. Vampires Suck, uzun metraj bir Twilight parodisi. Tam da Twilight-3: Eclipse’in beyazperdede görünmesinden hemen önce internete düştü, hem de resmi olarak gösterime de girmemişti. Yine de piyasada bu konuda bir arz varmış belli ki, izleyicisinin hoşuna gitmiş.

Vampires Suck, ilk 2 filmi özetliyor. Açıkçası Twilight’ı yerden yere vuran “ürün”ler gördükten sonra çok da orijinal bir şey bulmak neredeyse imkansız. Bu açıdan bakıldığında çok da başarılı değil. Bazı yerler zaten orijinalde de fazlasıyla absürd olduğu için bu tip bir filme katılabilecek espriler kısıtlı, ki dediğim gibi, çoğu espri de zaten yapıldı. Burada Bella/Becca’yı canlandıran Jenn Proske’a dikkat çekmek istiyorum. Açıkçası Kirsten Stewart’ın yaptığı tüm oyunculuk safsatasını olduğu gibi aktarmış. Saçma sapan ağız hareketlerini, azgın gençlik sendromlarını, Jacob’a olan duyarsızlığını suratımıza çarptı. Sırf onun için bile izlenir. Edward’ı oynayan Matt Lanter da oldukça iyi bir iş çıkarmış. Filmde Cullen/Sullen’ların giriş sahnesine özellikle dikkat!

Hala izlemediyseniz biraz gülmek için abuk Edward-Bella aşkını Vampires Suck’ta izleyin, ama çok büyük beklentilerle değil. (Şahsi notum 6.5/10)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s