Default olur mu?


Okan Bayülgen’in hanımı yeni dergi çıkarmış: Default magazine. Online olarak beleş okunabiliyor internetlerde. Az önce ilk sayısını inceledik sizin için (tam 250 sayfa!! zor bir işti) ve sizin yerinize karar vermiş gibi olmayalım ama pek gereksiz.

İkea kataloğundan hallice birşey. Okuması zor. Flashla online dergi yapacağına pdfle hazırla, indirelim değil mi? İndirmesek de pdf okusak da olur. Ama teknikten hoşlanmadık.Ayrıca çok sayfa var. Hadi Vogue 250 sayfa kıyafet-moda dergisi, gayet bakılabiliyor (evet, okunmuyor, bakılıyor) ama bu ne? Fotoğraf, moda, sanat… Yani hepsini çorba yapıncaya kadar bir konu seçmek ve onu iyice incelemek neden daha mantıklı değil? Hani verdikleri şey hakkında bir yorum getirseler daha hoş olurmuş ama daha çok “ispanyada bu hafta zamazingo sergisi var, bu ayın müzesi tokyoda anime müzesi, kaçırmayın” uyarıları mevcut. Bir diğer sıkıntı ise reklamın da nerde bitip nerde sanatsal fotoğraf kategorisine girdiği. Röportajlar ise hazırlıksız, basmakalıp sorulardan oluşuyor. Yanıt verenler bile daha hazırlıklıymış havası veriyor.

Mühendis gözüyle sanat dergisi belki çok mana içermiyor gibi fikir üretilse bile bunu kabul etmiyoruz Şirin Hanım! Daha anlamlı ve entel gözüktükçe değerli sanılan ürünler kategorisine girmeyen bir sanat dergisi rica ediyoruz.

Yine de link:

http://www.defaultmagazine.com/tr/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s