Yeni!


Metric Fantasies
Tee nisanda çıkmış bu Kanadalı grup Metric’in albüm. Elektro pop dalında harika şarkı sözleri ve bass ağırlıklı müziğiyle insanda ciddi bir bağımlılık yaratıyor. Grubun öncesini bilmiyorum fakat daha post-punk tipinde müzik yapıyormuş gençler ve bu albüm ciddi bir değişim olarak görülmüş ama iyi ki değişmiş gençler. Müzikleri çeşitli dizilerde yer almış –ki hiç dikkat etmemiştim. Fakat belli şarkılar var –aslında hepsi gerçekten çok güzel- insanı kendinden alıp götürüyor: Gimme Sympathy, Front Row, Satellite Mind, Twilight Galaxy. Kesinlikle dinlenmeli. Keşke yazın keşfetseymişim ama açıkçası zevkli geçen kışa da gayet uygun parçalar.

The Horrors Primary Colours
Açıkçası dinleyip beğenmediğim bir grup. Olmamış. Garage punk bu kadar ayaklar altında olmamalı arkadaşım. Sanki her garajı olan garage punk yapıyor. Müzik her yerde duyulabilecek bir kıvamda, enteresan bir tipi yok. Sözler desen aynı. Nedir yani? Bir de yılın en iyi albümleri arasında gösteriliyor. Peh!

Kings of Convenience Declaration of Dependence
Bazıları sıkıcı bulur, uyku öncesi müziği gibi gelir vs. ama Kings of Convenience bana göre gerçekten insana huzur veren ama bunun yanında biraz muzip, biraz da aşık bir grup. Baltık memleketlerin hüzünlü depresif müziğiyle karşılaştırılınca insan sormak istiyor, “dostum, norveçte güneş açtı herhalde?”
Yine sözleri zevkli, belki daha da romantik, adı gibi ama sessizce müzik dünyasının artık kendilerine bağımlılığını ilan eden bir albüm. Özellikle de Rule My World ve Boat Behind’a dikkat.

Reklamlar

One thought on “Yeni!”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s